Přejít k hlavnímu obsahu

Klíčování 2. tříd

Středa 16. 1. 2019 se stala pro druháčky na ZŠ Husitská tak trošku slavnostním dnem. I když to nejdříve vůbec netušili a očekávali den jako každý jiný, v Městské knihovně v Nové Pace na ně čekalo překvapení. Paní knihovnice Lenka Macháčková se na tento den proměnila v holčičku Míšu a paní ředitelka Stanislava Benešová se stala tetou Bětou, která velmi ráda plete. A plete opravdu všechno – ponožky, čepice, šály, ale plete dokonce i pohádky. Děti byly do příběhu aktivně vtaženy, musely splnit několik úkolů, aby si na závěr vysloužily od paní královny klíč od království knížek. Všechny děti si jej odnesly hrdě domů a nyní o něj musí pečovat, aby jim nezačal rezivět. A co musí dělat pro to, aby nezrezivěl? Stačí být pilným čtenářem, každý den si sednout k pěkné knížce a alespoň kousek si z ní přečíst. Věříme, že si děti tento zvyk osvojí a čtení se stane jejich každodenní oblíbenou činností. 

                                                                     Mgr. P. Bílková