Přejít k hlavnímu obsahu

Británie s Britem

Británie s Britem je název vzdělávacího programu, který na naší škole proběhl letos již podruhé. Tentokrát se rodilý mluvčí jménem Neil zaměřil na odlišnosti českého a britského způsobu života. Na začátku děti krátce seznámil s tím, jak vypadá běžný den Brita, poté zdůraznil odlišnosti ve způsobu každodenního života. Následoval krátký popis a charakteristika zemí, které tvoří britské ostrovy, a byly vysvětleny pojmy Great Britain a UK. Velmi zajímavou formou byl zprostředkován průřez anglickou historií od doby ledové až po současnost. Děti mohly nahlédnout i do anglické kinematografie, každá zmínka o filmu byla podkreslena hudební ukázkou a žáci zpívali nejznámější hity z filmů. Vše proběhlo zážitkovou a interaktivní formou a během programu probíhala soutěž mezi třídami. Celá akce se vydařila a děti odcházely nadšené.  

                                                                                                  PhDr. Š. Hetfleischová