Přejít k hlavnímu obsahu

Lyžáček (2.třídy)

Začátek února patří již tradičně na naší škole lyžování. Pro žáky 2. tříd byl i letos připraven ve Ski areálu Máchovka třídenní lyžařský výcvik, který se zde konal již po sedmé v řadě. První den byly děti podle svých schopností a zkušeností rozděleny do dvou družstev. Pod vedením Mgr. Zdeňka Burkerta, Mgr. Josefa Horáka a za pomoci třídních učitelek Mgr. Petry Tauchmanové a Mgr. Petry Bílkové se žáci věnovali sjezdovému lyžování. Někteří z nich se jako úplní začátečníci teprve seznamovali s lyžařskými základy a s jízdou na vleku, ti zdatnější se den co den zdokonalovali ve svých lyžařských dovednostech a snažili se co nejlépe připravit na školní lyžařské závody, které se konaly v úplném závěru týdne. Všichni malí lyžaři (a nejen oni) odcházeli každý den ze sjezdovky unavení, ale spokojení a s úsměvem na tváři. Všechny tři dny nám přálo počasí, což také přispělo k pohodové náladě a ke zdárnému zvládnutí celé akce. Děti byly neuvěřitelně šikovné a zvládly výcvik na jedničku. Věříme, že i začínajícím malým lyžařům se tato sportovní aktivita zalíbila a budou v ní pokračovat i nadále.

                                                                                               Mgr. P. Bílková