Přejít k hlavnímu obsahu

Kouzlení z perníku – 8.A

Ve čtvrtek 21. 3. jsme využili pozvání Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace a vyrazili jsme na celostátní soutěž cukrářských dovedností s názvem Kouzlení z perníku. Budoucí cukráři měli za úkol přivézt ze svých odborných škol výrobek na téma Loučíme se se zimou – ptačí budky. V tělocvičně místní školy je pak čekala volná kompozice – hudební nástroj a nováčci soutěže si vyzkoušeli zdobení perníkového srdce. Měli jsme možnost prohlédnout si vystavené soutěžní exponáty, ukázky prací žáků školy a nahlédnout pod šikovné ruce cukrářek, které právě soutěžily v časovém limitu o co nejlepší umístění. Naši návštěvu školy zpestřily praktické ukázky flambování ananasu a míchání nealkoholických nápojů s ochutnávkou, která osmáky mile potěšila.                                                                        

                                                                                   Mgr. Š. Polmanová