Přejít k hlavnímu obsahu

Ohlédnutí za florbalovými turnaji 5. tříd

Zimní sezóna je tradičně zasvěcena celé řadě florbalových klání. Do některých z nich se zapojili i naši páťáci. Již v listopadu nastoupily týmy chlapců i děvčat v Hořicích ke svým utkáním v rámci letošního ročníku ČEPS Cupu. Nejprve se podařilo chlapcům mezi osmi týmy vybojovat solidní 4. místo. Děvčata dokonce v konkurenci 5. týmů dosáhla na stříbrnou příčku.

V únoru jsme se přihlásili do okrskového kola v postupové soutěži AŠSK. Chlapci velmi toužili vylepšit umístění z minulého turnaje a postoupit do okresního kola. Tento cíl se nám po bojovném výkonu podařilo splnit. Po zaslouženém druhém místě nás čekal postup do okresního kola. Zde jsme v samém závěru února narazili na velmi silné týmy. Každý bod na tomto turnaji měl pro nás cenu zlata. Nakonec jsme mezi osmi týmy znovu obsadili střed startovního pole a v souboji o páté místo jsme na závěr turnaje dokázali porazit Starou Paku.

Všechny turnaje ukázaly, že florbal je hra, který děti velmi baví. Bylo ale také vidět, že bez poctivého tréninku žádné veliké koláče nepřicházejí.                                         

Mgr. Zdeněk Burkert