Přejít k hlavnímu obsahu

Hasík 2.třídy

Ve dnech 1. a 10. dubna 2019 absolvovali žáci 2. tříd preventivní program Hasík, který je zaměřen na požární ochranu a bezpečnost dětí školního věku. Během prvního setkání se žáci seznámili s dráčkem Hasíkem a hasičem Kubou, který jim poutavým vyprávěním a ukázkami hasičské techniky prezentoval nejen práci hasičů, ale i různé situace, do kterých se mohou děti dostat. Také si prakticky vyzkoušeli, jakým způsobem reagovat a jak se v těchto situacích správně zachovat. Při druhém setkání si veškeré informace zopakovali a poté se již dozvěděli, jakým způsobem probíhá evakuace školy a které sirény mohou u nás ve městě slyšet. Došlo samozřejmě také na praktické ukázky. Celý preventivní program se dětem líbil a už se těšíme na jeho poslední (třetí) část, kdy se půjdeme podívat přímo do hasičské stanice v Nové Pace.

                                                                                  Mgr. P. Bílková, Mgr. P. Tauchmanová