Přejít k hlavnímu obsahu

Chemická olympiáda – školní kolo

Hlavním tématem 55. ročníku chemické olympiády byly vlastnosti plynů. Trochu po vzoru filmu Marťan jsme se přesunuli na planetu Mars pod bezpečí kopule obepínající městečko MarsCity. Z pohledu chemie jsme řešili bezpečnostní předpisy, problémy v laboratořích, problémy s technikou i ztracené údaje z počítačů. V testu školního kola přibyly chemické rovnice a v praktické části samozřejmě výpočty.

Soutěže se zúčastnili čtyři žáci, všichni z 9. A. Nejlepších výsledků po sečtení bodů za všechny části a vítězkou školního kola v roce 2018-19 se stala Natálie Jelínková, druhá byla Kristýna Brumlichová a třetí Nikola Říhová, která se bohužel nemohla zúčastnit praktické části, kde ji zastoupil Matěj Pyciak.

Gratulujeme a těšíme se zase za rok na nové úlohy chemické olympiády.

Mgr. Lukáš Rambousek