Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka (3. třídy)

Žáci 3. tříd se vydali na prohlídku novopacké Klenotnice a Suchardova domu. V Klenotnici jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z geologického vývoje naší planety, prohlédli jsme si stálou expozici drahých kamenů a šperků a také jsme nahlédli do nejvyššího patra Klenotnice, které je věnováno spiritismu. V Suchardově domě jsme zhlédli výstavu obrazů paní Evy Šinkmanové a stálou expozici z historie našeho města. Nejvíce se dětem však líbilo v malém výstavním sále, kde právě probíhá výstava postaviček dětského animovaného filmu Krysáci, kteří k nám do Nové Paky doputovali až z pohádkového Valašského království. Na zpáteční cestě do školy jsme se ještě zastavili a zasportovali v lesoparku nad stadionem a plni nových zážitků, vědomostí a příjemně unavení z pobytu na čerstvém vzduchu jsme se vrátili zpět do školy. Celé dopoledne jsme si opravdu užili.

                                                                                     Mgr. Dagmar Pilná, Mgr. Ilona Burkertová