Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka (6. třídy)

V tento den se třídy 6. A a 6. B vydaly na stanici k hasičům, policii a na městský úřad. U hasičů nás to hodně bavilo, protože jsme si mohli zastříkat hadicí a hasiči nám ukázali, jak fungují speciální nůžky na vyprošťování z aut a jiné přístroje. Poté jsme se vydali na městský úřad, kde nám paní Fajferová vysvětlila, co se dělá v různých odborech. Vydali jsme se i za starostou Nové Paky, Josefem Coganem, kterého jsme se mohli zeptat na různé otázky. U policie mě to osobně bavilo nejvíce, nejprve jsme si mohli vyzkoušet věci, které nosí policisté na sobě. Poté jsme sešli dolů k autům, kde jsme si mohli sednout do policejního auta a podívat se, jak to tam vypadá. Chvíli jsme si tedy hráli s auty, ale potom jsme už museli jít. Všichni jsme odcházeli s dobrou náladou a s novými vědomostmi, jak to chodí u hasičů, policie a na městském úřadě.

A. Křížková (žákyně 6. třídy)