Přejít k hlavnímu obsahu

Hrajme si i hlavou

Ve čtvrtek 20. června jeli žáci třídy 4. A vlakem do Hradce Králové na oblíbenou akci Hrajme si i hlavou. Tuto akci pořádá katedra fyziky Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Hradec Králové a je určena pro žáky a studenty základních a středních škol, pro jejich rodiče a pro všechny, kteří si rádi hrají, přemýšlejí a bádají nad záhadami světa kolem nás. Letos proběhl 12. ročník. Již z loňského roku si žáci pamatovali, že za různé aktivity mohou získat „hlavouny“ a ty si pak vymění za drobné dárky. Společně jsme navštívili chemickou laboratoř, děti se aktivně zapojily do pokusů a získaly první hlavouny. Také se zúčastnily ukázek s tekutým dusíkem. Se zájmem žáci sledovali a programovali roboty. Někteří byli také oceněni diplomy. Další hlavouny získali žáci za programování, za skládání magnetů, práci s teploměry, úkoly z oblasti člověk a příroda. Nasbírané hlavouny vyměnili za různé náramky, lupu, bonbony, samolepky. Většina dětí si akci užila a získala nové zkušenosti z fyziky, chemie, programování. Bohužel někteří volný čas využili jen na své pobavení na mobilních telefonech. Chválím všechny děti, které se aktivně do akce zapojily. Další prohlídka na nás čekala v Obřím akvariu. Měli jsme štěstí na prohlídku s potápěčem, a tak jsme si užili jak výklad o rybách, tak i zajímavé krmení ryb. Nejvíce nás zaujali rejnoci, žraloci a piraně. Tuto akci si žáci celou uhradili z peněz získaných na JARMARKU v projektu ABECEDA PENĚZ.