Přejít k hlavnímu obsahu

Dýňování (2019)

Jako každý rok i letos jsme ve školní družině pořádali podzimní dýňovou slavnost.

Celý týden se děti pečlivě připravovaly na tuto akci. Žáci skládali, kreslili, stříhali, lepili skřítky, strašidýlka, netopýry. Nejdůležitější činností ale bylo dlabání opravdových dýní, které se konalo v pátek 25. října.

Hned po obědě jsme si přichystali lžíce, zástěry, dobrou náladu a pustili jsme se do radostného tvoření. Za hodinu už byly dýně hotové: některé veselé, jiné s velkýma očima, se strašidelně velkou pusou nebo špičatými zuby.

Nechyběly ani soutěže, které ke každému správnému „dýňování“ patří. Děti soutěžily v skládání puzzle s motivem strašidelného hradu, závodily s „jedovatými“ pavouky, proměnily se v netopýry a na čas „sály“ červenou šťávu.

Za svou odvahu, šikovnost a pracovitost byli malí závodnici odměněni sladkými roztomilými pavouky, které upekl Marek H. se svou maminkou.

Dýňování  jsme si všichni užili.

Vychovatelky ŠD