Přejít k hlavnímu obsahu

Návštěva knihovny a putování s komiksem (3.B)

Návštěva knihovny a putování s komiksem

V úterý 19. 11. 2019 se za chladného, ale slunečného počasí vydali žáci 3. B do knihovny, kde je už očekávala paní knihovnice Lenka Macháčková. Dnes si žáci nepřišli pouze vyměnit knížky, ale paní knihovnice si pro ně připravila příjemné překvapení. V teple knihovny si děti pročetly komiks o Nové Pace a měly za úkol si zapamatovat co nejvíce informací. Po výměně knížek a po přečtení komiksu si je paní knihovnice lehce prozkoušela a poté se již s námi vydala na krátké putování po významných místech v Nové Pace. Prošli jsme kolem Klenotnice, Suchardova domu, rodného domu sochaře Bohumila Kafky, došli jsme také pod Klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie, zhlédli jsme roubené chalupy, bystu Bedřicha Smetany a naše putování jsme zakončili na Masarykově náměstí. Paní knihovnice dětem na každém místě poutavým způsobem vyprávěla příběhy z historie, které děti opravdu zaujaly. Dokonce si vyběhly „pětidesátkové“ klášterní schody a také se zaposlouchaly do zvuku studánky, ke které dříve lidé chodívali pro pitnou vodu. Myslím, že si z tohoto putování děti mnoho zapamatovaly, a paní knihovnici Lence Macháčkové velmi děkujeme.                   

                                                                                               Mgr. P. Bílková