Přejít k hlavnímu obsahu

Lyžáček 2. tříd (2019/2020)

Ve dnech 21. – 23. 1. 2020 se žáci 2. tříd účastnili již tradičního lyžařského výcviku na sjezdovce Máchovka v Nové Pace. Po předání základních organizačních informací se různými způsoby přesunuli na menší svah, kde ukázali, jak dokáží lyžovat. Byli rozděleni do třech družstev pod vedením Mgr. Z. Burkerta, Mgr. J. Horáka a Mgr. J. Zemánka. Všichni žáci se po celé dny snažili hravou formou zdokonalovat v lyžování. Moc si to užívali a i když byly nějaké pády, tak zase vstali a lyžovali dále. I ti, kteří na lyžích stáli poprvé, udělali za ty tři dny velké pokroky. Už druhý den zvládli jízdu na vleku. Ti zdatní si užívali prudkých svahů a trénovali na páteční školní lyžařský slalom. Každý den žáci odcházeli spokojeni, sice unaveni, ale s chutí lyžovat následující den. Doufáme, že jsme přivedli další sportovní dušičky k tak nádhernému lyžařskému sportu a lyžovat vydrží co nejdéle.

 

Mgr. Lea Cilerová