Přejít k hlavnímu obsahu

Návštěva předškoláků v 1. třídách (2020)

Ve středu 12. února a ve čtvrtek 13. února přišli předškoláci z MŠ v Husitské ulici ze třídy Motýlků a Berušek za svými staršími kamarády do 1. tříd. Těšili se na společné učení a byli zvědaví, co dalšího se děti od poslední návštěvy naučily. V 1. A s námi tentokrát poznali písmenko H, h. Pozorně poslouchali text, který jim přečetli už sami prvňáčci. Uměli s námi správně odpovědět na otázky. Druhý den se předškoláci zapojili do úkolů se zvířátky. Správně je pojmenovali, poznávali zvuky, které zvířátka vydávají a školáci sestavili slova ze slabik. Dohromady vymysleli o zvířátkách věty. Potom žáci ukázali, jak správně sedět při psaní a správně držet tužku. Než si napsali svůj úkol, předškoláci trénovali vytleskávání slov po slabikách i grafomotoriku na připravený pracovní list. Ve druhé části vyučovací hodiny jsme společně počítali. Děti určovaly počet, přiřazovaly číslice a také sledovaly matematické dovednosti prvňáků. Ti jim ukázali krokování, práci ve skupinkách i novou hru autobus. Ve třídě 1. B se společně také naučili básničku Popletená zvířátka na texty ze Slabikáře.  Hravou formou trénovali sluchové vnímání – poslouchali hlásky na začátku slova a na oplátku další slova na daná písmenka vymýšleli. Z obrázkových karet se snažili co nejvíce si zapamatovat, a tak se trénovali na zapamatování tvarů písmen. V matematice se společně skládali a stříhali dečky z papíru. Společná hodina se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu.

Zapsala Mgr. Ivana Pourová