Přejít k hlavnímu obsahu

Slavíček (2020) – školní kolo

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 se v odpoledních hodinách naše škola rozezněla krásnými tóny v podání žáků 1. stupně, jelikož se konalo školní kolo pěvecké soutěže Slavíček 2020. Soutěže se zúčastnilo 34 šikovných zpěváčků a zpěvaček z 2. až 5. tříd, v jejichž podání zaznělo mnoho krásných a různorodých lidových i umělých písniček. Práce poroty tedy nebyla vůbec jednoduchá. V nejpočetněji zastoupené skupině 2. tříd se na 1. místě umístili F. Holub (2. B), J. Žalský (2. B), M. Blažková (2. B), A. Prokšová (2. B) a A. Formánková (2. A). 2. místo v této kategorii obsadili L. Štampoch (2. B), S. Líbalová (2. B), K. Bejrová (2. B), J. Sedláčková (2. B), K. Švarcová (2. A) a A. Plodrová (2. A). Na 3. místě skončili M. Morávek (2. B) a F. Kalenský (2. B). Diplom za účast získali z 2. B – E. Brock, K. Jiráková, T. Kudrnačová, Z. Chlubnová a z 2. A K. Zimmermanová, E. Coganová, O. Linhart, D. Hradecký, T. Věchet a V. Antoš. V kategorii 3. tříd se na 1. místě umístila L. Mühlová, 2. místo si vyzpíval V. T. Ciler a na 3. místě skončila K. Řezníčková (všichni z 3. A). Diplom za účast si odnesly G. Chmelíková (3. A) a T. Uhrová (3. B). Ze 4. tříd se zúčastnily pouze čtyři zpěvačky a 1. místo si letos vyzpívala Z. Encová ze 4. B, na 2. místě skončila K. Kristiánová z 4. A a 3. místo si odnesla N. Martincová rovněž ze 4. A. Za účast děkujeme K. Chmelíkové ze 4. B. V kategorii 5. tříd se na 1. místě umístil J. Karel z 5. A a na 2. místě M. Dočekal z 5. B. Všem zpěvákům a zpěvačkám děkujeme za účast a budeme se těšit opět na příští rok.   

          Mgr. P. Bílková