Přejít k hlavnímu obsahu

1. třída dobrovolně ve škole

Od 25. května probíhala na školách dobrovolná docházka žáků prvního stupně ZŠ.  Do první třídy se přihlásilo 15 žáků. Z 1. A devět a z 1. B šest. Během školního režimu jsme dodržovali mnohá hygienická pravidla, a proto jsme se půl hodiny učili a půl hodiny jsme měli přestávku. Zaměřili jsme se na opakování a procvičování učiva a na doplnění úkolů v pracovních sešitech. Pokud bylo hezké počasí, trávili jsme hodně času venku – o přestávkách, během výuky, sportovali jsme. Diplom za splněné soutěže si děti odnesly na Den dětí, vyrobili jsme také přání ke Dni otců. Přečetli jsme společně knihu F jako fík od I. Březinové a děti si vyrobily ještěra – chameleona. Cvičili jsme dopravní předpisy v sešitě Ferda v autoškole, pracovali jsme na IT tabuli. Chodili jsme na vycházky do lesa, k rybníku. Vypravili jsme se i na delší okruhy – na Studénku na „terény“, na heřmanické hřiště, k jezírku Anna, na zmrzlinu na Kumburský Újezd, na Štikov do Sýkornice ke studánce Elixír života. Během těchto tras jsme celkem ušli 25 km. Jak se nám vše dařilo, si můžete prohlédnout na fotografiích. Také poznáte, jak se postupně uvolňovala hygienická opatření. Poslední školní den- 26.6.2020  si děti vyzvedly vysvědčení ve svých třídách. Přeji dětem i rodičům krásné prázdniny a rodičům všech dětí moc děkuji za spolupráci. Děti byly vzorné!

 Mgr. Ivana Pourová