Přejít k hlavnímu obsahu

Den třídního učitele (8 .A)

Den třídního učitele jsme využili jako procházku po Novopacku. Cílem bylo vidět se pohromadě jako třída, mít možnost sdělit si zážitky z posledních měsíců a projít si místa, na která jindy nechodíme. Vyrazili jsme směrem na Stav a už cestou nás mile překvapili čolci skvrnití, kteří se pohybovali poblíž cesty, a také rozkvetlé bílé a růžové náprstníky. Na pískovcovém náhrobku na hřbitově U Kostelíčka jsme pro změnu viděli pěknou vosí báň. Červená turistická trasa, známá jako cesta K. J. Erbena, nás přes zajímavou zříceninu tvrze Mokřice dovedla do Hřídelecké hůry. Tato vyhlášená lokalita s výskytem netopýra černého svojí povahou potěší jak geology, tak romantiky. Pak jsme se přes Pustou Proseč vrátili zpátky ke škole. Měli jsme štěstí, protože nedlouho po rozchodu se spustil silný déšť doprovázený bouřkou.

Mgr. Rambousek