Přejít k hlavnímu obsahu

Výlet po okolí Nové Paky (6. třídy)

Letošní „Den Země“ se nemohl z důvodu koronavirové epidemie uskutečnit, a proto jsme si řekli, že bychom mohli spojit příjemné (výlet se třídou) s užitečným (sběr odpadků v okolí Nové Paky). Vydali jsme se do přírody, nasadili si rukavice a začali sbírat odpad. Šli jsme směrem ke klášteru, na Desatero a Balka a dále polními cestami kolem rybníka až na Podlevín. Nasbírali jsme společně pytlel odpadů (plastové a papírové obaly, pet lahve, plechovky), což nás překvapilo, čekali jsme, že toho najdeme více. Počasí nám přálo a cesta nám rychle ubíhala. Na Podlevíně u hasičárny jsme si opekli buřty, nasvačili se, odpočinuli a také společně zasportovali. Tento den jsme si užili, byli jsme opět společně jako kolektiv. Jsme rádi, že jsme alespoň trochu pomohli uklidit přírodu.

                                                                                        Žáci a žákyně 6. ročníků