Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet – Rafty

Dne 11. 9. 2020 jeli žáci a žákyně z 8. ročníků na rafty. Sjížděli jsme úsek z Líšného do Dolánek a naše těla formovala ranní i odpolední túra směrem k vlaku. Počasí nám přálo a bylo milé dívat se na rozesmáté tváře dětí.     PhDr. Š. Hetfleischová

Přikládám zpětnou vazbu:

Na raftech jsem si to moc užila a hrozně mě to bavilo. Cesta nám trvala asi 2 nebo 2 a půl hodiny.  Celý výlet se mi moc líbil a klidně bych jela znova.“ – Viktorie Kazdová

Nejdříve jsme se najedli, rozdělili do skupin a pak jsme dostali instruktáž toho, jak se máme zachovat při různých situacích. Potom jsme se už konečně dostali na vodu. Trasa vedla z Líšného do Dolánek a byla dlouhá asi 11 km a zvládli jsme ji asi za 2 ½ hodiny. Na řece byl pouze jeden malý jez, ale spousta zábavy. Bylo nás celkem 5 raftů a z toho na čtyřech byli učitelé a pan instruktor. Byli s námi učitelé: paní učitelka Hetfleischová, pan učitel Zemánek a pan učitel Soviar. Když jsme z raftů vylezli na pevninu úplně promočení, tak jsme si rozebrali věci, které nám tam přivezli, převlékli jsme se a vyrazili pěšky do Turnova.“ – Lukáš Dorotík

 „Já jsem si rafty hrozně moc užil a mám na to krásné vzpomínky.“ – Dominik Malý

„Když jsme sjížděli Jizeru, tak jsme si všímali hezké krajiny, dělali si přestávky na jídlo. Některé rafty mezi sebou měly mír, ale některé ne, a tak jsme se osvěžili. Dojeli jsme až do Dolánek. Tam jsme se převlékli, najedli a odpočinuli a poté šli pěšky do Turnova. Cestou jsme viděli krásný zámek Hrubý Rohozec. Dorazili jsme až na vlakové nádraží… Celý výlet jsem si moc užila a mám další skvělou vzpomínku ze školy. Těším se na další společný výlet.“-  Aneta Budziewská