Přejít k hlavnímu obsahu

Dopravní výchova

Jak je již zvykem, tak i v letošním roce probíhala ve 4. třídách pod vedením pana Řeháčka dopravní výchova. V květnu proběhla ve škole nejprve první část – teoretická příprava. Při té si děti s panem Řeháčkem pomocí pracovních sešitů zopakovaly dopravní značky, seznamovaly se se situacemi, které je mohou na silnicích potkat (vyjíždění, zastavování u okraje, předjíždění, vyhýbání, odbočování, jízda přes křižovatku), připomněly si povinné vybavení jízdního kola a zkusily si také vyplnit dopravní test. Ve čtvrtek 17. června byla na řadě praktická část. Sešli jsme se ráno u školy i s koly a vyrazili na dopravní hřiště s cílem získat průkaz mladého cyklisty. Pan Řeháček ve spolupráci s paní Matoulkovou připravili pro děti program, ve kterém si vyzkoušely roli chodce i cyklisty a osvojily si pravidla silničního provozu v praxi. Během akce byla kontrolována i povinná výbava kola. Žákům se jízda podle dopravních značek líbila. Ti, kteří byli úspěšní v testování i jízdních dovednostech, získali průkaz cyklisty. Ne všem se to ale podařilo. Žáci s nejmenším počtem trestných bodů v testu a v roli cyklisty i chodce pak získali drobné předměty a tričko.

Paní Matoulkové a panu Řeháčkovi děkujeme za skvělou organizaci a gratulujeme všem, kteří získali průkaz cyklisty!

                                                                                                                                              P. Tauchmanová