Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 5. třídy

Dne 24. 6. jsme se s páťáky vydali na školní výlet. První zastávkou byl barokní zámek Loučeň, kde nás čekala zajímavá prohlídka. Průvodkyně byly v dobových kostýmech a seznámily nás s historií zámku a s příběhy zdejších obyvatel. Děti si mohly některé exponáty vyzkoušet na vlastní kůži. Po prohlídce jsme se vydali prozkoumat zdejší Labyrintárium. Děti si mohly projít 10 různých bludišť a labyrintů. Po občerstvovací pauze a nákupu suvenýrů nás autobus zavezl do nedalekých Poděbrad, kde nás čekala druhá část výletu. Vydali jsme se na hodinovou plavbu lodí k městu Nymburk. Plavba utekla velmi rychle, pozorovali jsme okolí Labe a byla zde také možnost zakoupení drobného občerstvení. Po úspěšné plavbě jsme se prošli na poděbradské náměstí, dali si zmrzlinu a vyrazili na procházku po lázeňské kolonádě a přilehlém parku. Děti se mohly osvěžit u fontán a natočit si pití přímo z minerálního pramenu.

Příjemně unavení a spokojení jsme se vydali autobusem zpět do Nové Paky.

Výlet jsme si všichni moc užili, bylo to bezva zakončení náročného školního roku.

B. Seifertová, I. Burkertová