Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 2. A, 2. B

Středa 23. června byla pro naše druháčky ve znamení školního výletu. Nejprve jsme se přesunuli autobusem na hrad Pecka, kde jsme si s milou paní průvodkyní prohlédli okruh B -sklepení. Děti se dozvěděly, které země Kryštof Harant procestoval a jak se žilo na hradě. Mnohé děti si uvědomily, že tehdejší život nebyl vůbec jednoduchý. Po prohlídce, nákupu suvenýrů a po svačině jsme si prošli nádvoří. Viděli jsme kašnu a pokochali jsme se výhledy do okolní krajiny. Pak nás čekala turistická část – pěší přesun na Javorský mlýn. Pro někoho byla cesta dlouhá, ale zvládli ji všichni. Na Javorském mlýně děti posvačily, mohly si koupit nanuky, pití a s chutí se pustily do her: fotbal, badminton, přehazovaná. Mnozí využili dětské hřiště s houpačkami. Nikdo se nenudil. Na závěr přijeli rodiče a společně jsme opekli špekáčky. Bylo to příjemné zakončení školního výletu a také náročného školního roku.

Výlet se vydařil, jak nejlépe mohl a všichni jsme si jej užili.

Mgr. Jitka Dolenská, Mgr. Ivana Pourová