Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj – 8. AB Hruboskalsko

Exkurze nás zavedla do malebné krajiny Českého ráje. Chtěli jsme si prohlédnout přírodu v oblasti přírodní rezervace Hruboskalsko. Pěšky jsme vyrazili z Turnova, kde nás zaujal rodný dům Jana Patočky, u kterého jsme si stručně připomněli jeho význam pro českou filosofii. Zastávku u židovského hřbitova jsme věnovali židovské historii a kultuře. Pak jsme vystoupali na rozhlednu Hlavatice, navštívili skalní reliéfy kolem Kopicova statku a prohlédli si arboretum Bukovina. Zajímal nás především původ a výskyt jehličnanů jako jsou douglaska tisolistá, jedle obrovská a jedlovec kanadský. Také jsme se bavili o geologických procesech, které vedou ke vzniku skalních měst. Nakonec jsme z Hrubé Skály sešli do Sedmihorek. K exkurzi žáci vyplní pracovní list a čeká je také poznávání přírodnin.

Mgr. Rambousek