Přejít k hlavnímu obsahu

Dýňování

Na pátek 22.října se těšili všichni žáčci, kteří chodí do ŠD. Konala se totiž tradiční a velmi oblíbená akce – Dýňování. Hned po obědě se děti převlékly do zástěr a vybavené lžícemi a dobrou náladou se pustily do radostného tvoření.

Holky a kluci si vyzkoušeli, co všechno se dá vytvořit z dýní různých druhů, velikostí, tvarů a barev. Velké dýně byly vydlabané, okrasné přeměněné v obludy, zvířátka a skřítky. Žáci také stříhali, lepili a skládali z papírů netopýry a strašidýlka.

Třídy zaplnily dětské výrobky: některé veselé, usměvavé, jiné s velkýma očima, se strašidelnou pusou nebo špičatými zuby.

A to nebylo vše! „Dyňování“ pokračovalo dalším programem. Na děti čekaly soutěže, hry a zábavné úkoly. Společně jsme prožili příjemné podzimní odpoledne. Děti odcházely domů rozesmáté, dobře naladěné a s dýňovými strašidly v náručích.

Vychovatelky ŠD