Přejít k hlavnímu obsahu

Okrskový florbalový turnaj dívek (6. – 7. třídy)

Po dlouhé covidové pauze se letošní rok uskutečnil první ze sérií florbalových turnajů mezi školami. Prvním z nich se stal okrskový florbalový turnaj dívek kategorie III. D (6. – 7. třídy). Klání proběhlo na naší škole v pátek 15. října 2021. Celkem se zúčastnily tři školy – domácí ZŠ Husitská, Nová Paka; ZŠ a MŠ Pecka a Masarykova ZŠ Stará Paka. Vzhledem k nižšímu počtu hrajících celků se hrálo systémem dvoukolým v jedné společné skupině. Naše dívky nastoupily ihned k prvním dvěma zápasům. První z nich, proti ZŠ Pecka, skončil nerozhodným výsledkem 3:3. Ovšem tento zápas dívky řádně rozehrál a druhý již vyzněl pozitivně 2:0 pro naše dívky (proti Staré Pace). Při čekání na druhé kolo měly florbalistky čas na odpočinek a nastoupily opět proti dívkám z Pecky. Zápas, ve kterém bylo znát, že našim pauza nesvědčila (asi těžké nohy), skončil opět remízou (tentokrát 1:1). V posledním zápase se rozhodovalo, zda dívky uspějí v turnaji a zakončí ho prvním místem. Proti celku Stará Paka, po nervy drásajícím zápase, naše florbalistky zvítězily nejtěsnějším výsledkem 1:0 a v turnaji vyhrály.

Všem zúčastněným týmům a především našim žákyním děkuji za účast a předvedený výkon a budu se těšit na okrskový turnaj, kam naše dívky postoupily dne 19. listopadu 2021, kde je prověří nejlepší z okresu Jičín.

Mgr. Josef Soviar