Přejít k hlavnímu obsahu

Perníková chaloupka – 1. třídy

Čas letí jako vítr a od 1. září, kdy prvňáčci poprvé usedli do školních lavic, uběhl již více než měsíc. Děti si zvykají na školní režim a postupně vstupují společně se svými p. učitelkami do tajů školního vzdělávání.

V hodinách českého jazyka se v měsíci září zabývaly pohádkovým světem, na který navázaly svou první exkurzí do Perníkové chaloupky u Kunětické hory, kam vyrazily v pátek 8. října 2021. Aby se dostaly do Království perníku, musely hned po příjezdu projít přes celnici. Poté se již staly aktivními účastníky programu, během kterého se netradičním způsobem zamyslely nad pohádkou O perníkové chaloupce. Při prohlídce muzea prošly tajuplným lesem až k dílně Ježibaby, která je seznámila s postupem výroby perníku, ukázala jim své neposedné koště a také je obdarovala slaďoučkým perníkem. Dále si prohlédly Perníkový ráj, Ježíškovu dílnu a na závěr se mohly po skluzavce sklouznout do Pekla. Po drobných nákupech na závěr jsme se vrátili zpět k autobusu a pan řidič nás bezpečně dovezl zpět ke škole.

Exkurze byla moc pěkná a poučná. Budeme se těšit na příště.

Mgr. P. Bílková, Mgr. I. Burkertová