Přejít k hlavnímu obsahu

Mikuláš na naší škole – 1. třídy

V pondělí 6. prosince zavítal do 1. tříd Mikuláš. Samozřejmě nepřišel sám, ale v doprovodu krásného anděla a tří strašidelných čertů. Děti se zpočátku čertů bály, ale společně jsme strach překonali. Mikuláš moc dobře věděl, jak se dětem ve škole daří a jak se chovají. Za jejich velkou snahu je moc pochválil. Ale čertům se nelíbilo, že i někdo někdy „vystrkuje růžky“. Děti slíbily, že všechny svoje chyby napraví a polepší se. Společně jsme zazpívali písničku o Mikuláši a čertech a někteří odvážlivci přednesli i básničku. Za odměnu dostaly děti od andílka perník a mandarinku a od Mikuláše pera, která však budou ještě chvilku uschovaná u paní učitelky.

Děkujeme celé mikulášské družině za návštěvu, děti budou jistě rády vzpomínat.

Mgr. I. Burkertová