Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce v 1.B

Celý prosinec si žáci 1. B krátili čekání na Vánoce losováním drobností z adventního kalendáře, vyráběli si vánoční a zimní výzdobu do třídy, ozdobili si stromeček a ve čtvrtek 16. 12. a v pátek 17. 12. 2021 na ně již čekala vánočně laděná dopoledne. Ve skupinkách si tvořili matematický vánoční stromeček, poslechli si příběh o narození Ježíška, každý si vyrobil vánoční svícínek z jablíčka a také nesměl chybět zpěv vánočních koled. Tuto činnost nám zpestřil svým příchodem s kytarou pan učitel J. Zadrobílek, který si s dětmi také několik koled zazpíval. Nezapomněli jsme ani na povídání o vánočních zvycích a jeden vánoční zvyk jsme si také vyzkoušeli – pouštění lodiček. Děti s napětím hleděly, jak se k sobě jednotlivé lodičky pojí, a měly z toho velkou radost. Největší očekávání však děti upíraly k drobným dárečkům, které si pro sebe navzájem připravily jako překvapení. Po jejich rozbalení byly opravdu nadšené. Na vánoční prázdniny jsme odcházeli spokojení a s přáním, abychom se v novém roce opět všichni sešli zdraví zase ve škole.

Mgr. P. Bílková