Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj – Tábor 9. AB

V úterý 10. května 2022 jsme absolvovali terénní exkurzi Kozlov – Tábor – Zebín. Nejprve jsme jeli z Nové Paky do Staré Paky a potom jsme dorazili až do Cidliny. Tam jsme měli menší ranní rozcvičku a vydali jsme se na náš první cíl. Vyšli jsme na první ze tří kopců. Tím byl Kozlov. Tam jsme si dali první malou svačinku a opět s plnými silami jsme šli na náš druhý checkpoint. Kolem cesty, kde jsme šli, se objevilo i menší jezírko. Pak jsme vyšli na Tábor a ještě před ním jsme navštívili poutní místo. Když už jsme se dobelhali na ten Tábor, tak jsme si nemohli nechat ujít ani rozhlednu. Výhled byl díky pěknému počasí povedený. Poté jsme měli možnost si něco koupit a vyrazili jsme opět na cestu. Naším třetím a zároveň posledním místem byl Zebín. Ten jsme vyšlapali z posledních sil a udělali si fotku na památku. Po fotce jsme se vydali dolů a následovali jsme do Valdštejnské lodžie. Tam jsme už jen odpočívali a čekali na vlak, který nás vezme zpět domů. Exkurze byla vydařená a počasí nám přálo. 

Gabriela Vachušková, 9.B