Přejít k hlavnímu obsahu

Praha – projekt a exkurze

Půlroční  projekt o  Praze, který provázel čtvrté  třídy  v letošním školním roce, se dostává do finiše.  Ve středu  19. 5. 2022 jsme se vypravili do hlavního města – Prahy, abychom se v reálu potěšili jejími památkami, o kterých jsme se učili, zpracovávali referáty, tvořili si ucelenou výukovou  pomůcku, malovali obrázky, sledovali videa a vyhledávali  informace. 

Cesta byla dobrodružná – autobusem, metrem, tramvají, vláčkem i pěšky. 

Prohlédli  jsme  si Pražský  hrad, Katedrálu svatého Víta, Královský palác, Zlatou uličku, Daliborku, muzeum Karlova mostu, Staroměstské náměstí, Betlémskou kapli, Orloj, Václavské náměstí. Svezl nás také  Ekovláček a loď po Vltavě. Celý den jsme si báječně užili. 

A teď už nás čeká jen slohová práce a prezentace celého projektu třetím třídám. 

Poznávání naší vlasti bylo pro nás novým vyučovacím předmětem a hlavní město Praha je jedním z nejkrásnějších. Určitě se tam vypravíme i v 5. třídě. 

M. Bezstarostová