Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 3. třídy

Žáci a žákyně třetích tříd se těšili na čtvrtek 2. června, protože jsme si naplánovali školní výlet. První zastávkou byl Bozkov, kde si děti prohlédly zajímavé Bozkovské dolomitové jeskyně. Většina dětí byla na takové prohlídce poprvé. Návštěvníkům je zpřístupněný okruh 350 m. Všem se líbily podzemní prostory a vše, co viděli – krápníky a také jejich zvláštní tvary, které si vysloužily pojmenování, např. Jeníček a Mařenka, dort politý čokoládou, myš, Rumcajsovo lože…, ale nejvíce všechny na závěr prohlídky uchvátil Jezerní dóm – největší podzemní jezero v Čechách. Také jsme si vyzkoušeli, jaké to je v jeskyni bez osvětlení.   Po přestávce na svačinu a nákup upomínkových předmětů jsme pokračovali v trase výletu. Autobusem jsme přejeli k penzionu Pod Hlavaticí. Odtud jsme už pěšky šli na rozhlednu Hlavatice, ze které byl krásný výhled do okolí (Turnov, Kozákov, pískovcové skály). Po turistické cestě jsme došli ke hradu Valdštejn, kde jsme měli objednanou komentovanou prohlídku. Poslední část turistické cesty nás dovedla k zámku Hrubá Skála. Po krátké prohlídce nádvoří jsme nastoupili do autobusu a vraceli jsme se zpátky do Nové Paky. Líbila se nám navštívená místa a také procházka mezi pískovcovými skalami.  

Zapsala Mgr. I. Pourová a Mgr. J. Dolenská