Přejít k hlavnímu obsahu

Perníková chaloupka – 1. třídy

Ve středu 5. října jsme se vydali na cestu do Perníkové chaloupky, která leží v Království perníku. Hned po příjezdu jsme museli projít celnicí, kde nás přivítal místní celník, který nám řekl, jak dál. Od této chvíle se děti musely řídit pravidly, která v Království platí. Na začátku programu byl každému změřen prst, a pokud prošel dírou „HUBEŇOUR“, dostal sladkou odměnu. Děti se společně s kouzelným dědečkem zamyslely nad pohádkou O perníkové chaloupce, následně prošly tajuplným lesem až do kuchyně hodné paní Ježibaby, která je seznámila s postupem výroby perníku a ukázala jim své neposedné koště. Dále si prohlédly Perníkový ráj, Ježíškovu dílnu a na závěr se mohly po skluzavce sklouznout rovnou do Pekla. Děti měly ještě možnost koupit něco na památku. Pak už jsme prošli podzimním lesem u Kunětické hory k autobusu a vyrazili směr Nová Paka.

Mgr. Markéta Tichá, Bc. Irina Klimovičová, Štěpánka Knapová