Přejít k hlavnímu obsahu

Podzimní florbal na ZŠ Husitská

Počátkem podzimu začínají na základních školách florbalové turnaje. Nejinak tomu je i na ZŠ Husitská Nová Paka. Naše žákyně a naši žáci sportují ve dvou kategoriích (kat. III. pro 6. a 7. třídy, kat. IV. pro 8. a 9. třídy). Základní škola Husitská pořádala v říjnu tři florbalové turnaje.

Prvním turnajem byl chlapecký florbal III. kategorie. Zde v nabitém zastoupení šesti škol se naši žáci umístili na nepopulárním čtvrtém místě. Naopak o den později naši žáci IV. kategorie již vítězně dokráčeli k postupu do okresního kola v Hořicích a nenašli v turnaji přemožitele. Dívky IV. kategorie srdnatě bojovaly, ale při pátečním turnaji o týden později získaly opět nepopulární čtvrté místo. Nakonec je potřeba zmínit i mladší kategorii III. dívek. Vzhledem k malému počtu přihlášených týmů postoupily naše žákyně přímo do okresního kola v Jičíně. Při velkém turnaji o počtu šesti týmů, kdy se hrálo systémem každý s každým, naše dívky postupně výhru za výhrou živily naději na postup do krajského kola. Osudným se žačkám naší školy staly soupeřky z Cerekvice nad Bystřicí. Po prohře 2:0 nakonec braly krásné druhé místo. Mnohokrát bych chtěl poděkovat všem žákyním a žákům za účast na turnajích a budu se těšit další podzim na florbalovém hřišti.

Mgr. Josef Soviar