Přejít k hlavnímu obsahu

Mikuláš na prvním stupni

Pondělí 5. prosince bylo pro naše nejmenší školáky tak trochu sváteční. Během první a druhé hodiny přišel prvňáčky navštívit Mikuláš společně s andílky a strašidelnými čerty. Přišli se podívat na nové žáky, jak se jim daří. Mikuláš děti pochválil za vše, co ve škole už zvládly, měl všechny zprávy zapsané ve své knize. Malí školáci byli trošku zaskočení a některým ukáplo i několik slziček. Společně však zazpívali čertům, andílkům i Mikulášovi písničku a někteří odvážlivci také pověděli básničku. Někteří žáci ale museli Mikulášovi a čertům slíbit, že se ve svém chování polepší. Za to všechno prvňáčci dostali od Mikuláše svoje první pera, která jsou však zatím uschovaná u p. učitelek, které je dětem rozdají, až na to budou připravení. Všechny děti také od andílků dostaly perník a mandarinku. Během třetí vyučovací hodiny se s Mikulášem setkali i žáci druhých tříd a andílci je také obdarovali perníkem a mandarinkou. Na závěr se všichni malí školáci s Mikulášem, čerty a andílky vyfotografovali. Moc děkujeme Mikulášovi, andělům i čertům, že si udělali čas a přišli za námi i do školy.

Mgr. Petra Tauchmanová

Nadílka v 1.A a 1.B

Nadílka v 2.A

Nadílka v 2.B