Přejít k hlavnímu obsahu

Mikulášská besídka na gymnáziu – první třídy

Ve středu 7. prosince se 1. třídy vydaly na mikulášskou besídku na Gymnázium a SOŠPg v Nové Pace. Studenti pedagogické školy dětem zahráli Andělskou pohádku, dostali jsme se i do pekla mezi čerty s Luciperem. Viděli jsme čertovské i andělské tance, krásné kostýmy, kulisy a poslouchali písničky, které prolínaly celou besídkou. Pak už přišel samotný Mikuláš, který vyčetl ze své nebeské knihy, že i některé děti neposlouchají a zlobí. A protože všechny děti slíbily, že budou v příštím roce hodné a poslušné, obdarovali je andílci mikulášskou nadílkou. Nezapomněli ani na paní učitelky, které také dostaly malý dáreček.

Vystoupení se nám všem velmi líbilo. Děkujeme za pozvání a hezký zážitek. Po odměně se žáci zašli podívat na výstavu, která je inspirována stoletým výročím nalezení nevykradené hrobky faraona Tutanchamona, kde s údivem obdivovali výrobky a práce studentů. Při zpáteční cestě jsme ještě zavítali do Suchardova domu na výstavu betlémů, kde si děti se zájmem prohlédly všechny betlémy.

Mgr. Petra Tauchmanová