Přejít k hlavnímu obsahu

Lyžařský kurz 2. tříd

Začátek února patří již tradičně na naší škole lyžování. Pro žáky 2. tříd byl i letos ve dnech 7. – 9. 2. 2023 připraven ve Ski areálu Máchovka třídenní lyžařský kurz, který se zde konal již po desáté. První den byly děti podle svých schopností a zkušeností rozděleny do tří družstev. Pod vedením Mgr. Z. Burkerta, Mgr. J. Zemánka, Mgr. J. Horáka a za pomoci třídních učitelek Mgr. I. Burkertové a Mgr. P. Bílkové se žáci věnovali sjezdovému lyžování. Někteří z nich se jako úplní začátečníci teprve seznamovali s lyžařskými základy a s jízdou na vleku, ti zdatnější se den co den zdokonalovali ve svých lyžařských dovednostech a užívali si i prudkého svahu. Někteří z nich se také snažili co nejlépe připravit na školní lyžařské závody, které se konaly v úplném závěru týdne. Všichni malí lyžaři, a nejen oni, odcházeli každý den ze sjezdovky unavení, ale spokojení a s úsměvem na tváři. Všechny tři dny nám přálo počasí, sluníčko přispělo k pohodové náladě a všechny nabilo pozitivní energií. Děti byly neuvěřitelně šikovné a zvládly výcvik na jedničku. Věříme, že i začínajícím malým lyžařům se tato sportovní aktivita zalíbila a budou v ní pokračovat i nadále.

Třídní učitelky 2. tříd