Přejít k hlavnímu obsahu

Den Země – 6. – 9. ročník

V návaznosti na tradiční jarní akci Ukliďme Česko se žáci druhého stupně naší školy vypravili do terénu, aby podle svých možností vyčistili vybrané trasy a udělali tak něco dobrého pro životní prostředí.

— Mgr. L. Rambousek

Akce byla úspěšná a zde jsou postřehy účastníků:

„Šli jsme uklízet na Máchovku, k rybníku Anna a k Bahňáku. Po cestě jsme hráli různé hry a za odměnu jsme opékali. Den Země se mi líbil a užila jsem si ho :).“ — V. Maxová, 6. A

„Líbilo se mi to. Nasbírali jsme hodně odpadu.“ — N. Zukalová, 6. B

„Třída 8. A se vydala směrem na Přibyslav. Cestou jsme nasbírali mnoho odpadků. Překvapilo nás značné množství lahví od alkoholu. Na přibyslavském hřišti jsme se sešli s 8. B. Společně jsme si zasportovali, opekli buřty a za krásného slunečného počasí jsme se vrátili zpět ke škole. Celý den jsme si moc užili a pomohli jsme k čistšímu prostředí v Nové Pace.“ — žáci 8. A

„Užili jsme si den se třídou, prošli jsme se přírodou, sbírali odpadky. Vidíme, že takové akce mají smysl.“ — žáci 9. B