Přejít k hlavnímu obsahu

Okresní kolo ve volejbalu dívek

První z volejbalových turnajů, které naše škola pořádá, se uskutečnil v úterý 18. 4. 2023. Do naší tělocvičny dorazilo sedm týmů. Nejprve jsme odehráli utkání ve dvou nalosovaných skupinách. Po základní části následovala utkání o umístění. A jak se našim děvčatům dařilo? Hned v prvním utkání jsme narazili na holky z novopackého gymnázia. Jednalo se vlastně o „sestrovražedný“ boj, protože se s většinou hráček pravidelně potkáváme na pravidelných trénincích našeho volejbalového klubu. Utkání bylo oboustranně nervózní. Nakonec jsme ale po vítězství 2:0 byli šťastnější my. V dalším utkání jsme poměrně jednoznačně porazili jičínskou „jedničku“. O postupu do finále rozhodlo utkání mezi námi a 4. ZŠ Jičín. Jičínské holky byly přece jen o kousek lepší a zaslouženě si vybojovaly možnost hrát o první místo. My jsme potom v utkání o třetí místo s přehledem porazili jičínské gymnázium a mohli jsme se radovat z bronzových medailí. Pro doplnění uvádím ještě, že ve finále si celkové první místo vybojoval náš přemožitel ze základní skupiny (4. ZŠ Jičín), druhé místo si do Lázní Bělohrad odvážejí poražené finalistky.

Všem našim holkám moc děkuji za reprezentaci školy a také za pomoc s organizací turnaje: Emička Valentová, Marťa Bajerová, Berča Dundová, Maruška Brádlová, Johanka Machová, Kája Maxová, Valča Janatová, Kája Řezníčková, Denča Chudobová, Nelča Zukalová a Viki Kociánová.

Mgr. Zdeněk Burkert