Přejít k hlavnímu obsahu

Zápis do 1. tříd

Dne 14. dubna zavítali do ZŠ Husitská budoucí prvňáčci, aby společně se svými nejbližšími zažili putování do ZOO a prožili zábavu při plnění různých úkolů. Při příchodu na ně čekali převlečení žáci osmého ročníku, kteří je provedli vstupní branou ZOO do prostor 1. tříd. Po společném přivítání a písničce s pohybem se děti pustily do plnění úkolů zaměřených na grafomotoriku, matematickou představivost, orientaci v prostoru, stavění z kostek, zavázání tkaničky a někdo z nich zvládl i poznat písmena a čísla. Všichni se moc snažili a zasloužili si odměnu v podobě zvířátka s překvapením.

Po zdárném splnění všech úkolů ve třídě následovala druhá část v tělocvičně. Děti odcházely s nadšením. Věříme, že si budoucí prvňáčci odpoledne užili a těšíme se na ně v září.

S dětmi se ještě uvidíme na Školičce 31. 5. od 15 hodin, kde si vyzkouší již pobyt ve škole bez rodičů.

Mgr. M. Bezstarostová, Mgr. L. Cilerová