Přejít k hlavnímu obsahu

Den Novopacka – 8. ročník

„Jako téma letošního Dne Novopacka jsme měli porovnávat generace. Porovnávali jsme děti ze školky, seniory a následně jsme byli i na hřbitově. Do školky jsme si připravili program pro děti a bavili se s nimi o jejich volném čase, v domově seniorů nás čekala prohlídka a následně jsme měli možnost si popovídat se seniory. Na hřbitově jsme dostali vyhledávací úkol. Osobně jsem si asi užila nejvíce část ve školce. Bavilo mě pozorovat a trávit čas s dětmi. Přišlo mi, že si taky užily čas s námi a bavilo je to stejně jako většinu z nás. U seniorů bylo vidět, že jsou rádi, že je někdo navštívil. Někteří si s námi dokonce i popovídali a řekli nám o svém životě. Jako největší přínos beru to, že jsme se zároveň na chvíli vrátili do stejné školky, kam spousta z nás před školou chodila, a ještě k tomu jsme se podívali na to, kde možná budeme trávit svůj čas ve stáří.“ — Tereza Maxová

„Den Novopacka se nám líbil, zavzpomínali jsme si na časy ve školce, dozvěděli se, jak to chodí v domově seniorů a zjistili, jací lidé, významní pro Novou Paku, jsou pohřbeni na hřbitově, kolem kterého chodíme velmi často a netušíme, jak důležití lidé zde jsou pochováni. Akce byla pro mnohé z nás přínosná díky kontaktu s jak mladšími, tak i staršími. Dozvěděli jsme se jejich názory na otázky, které nás zajímaly, a podívali jsme se na místa, kam bychom normálně nešli. Jsme rádi, že jsme Den Novopacka strávili zrovna na těchto místech za krásného počasí a se zajímavým programem.“ — A. Militký, J. Karel, Š. Trnka, Š. Novotný, L. Flégl, M. Líbal, K. Martinec, Š. Holeček, A. Votoček