Přejít k hlavnímu obsahu

Pasování na čtenáře

Středa 31. 5. 2023 byl pro naše prvňáčky významný den. Od druhého pololetí děti navštěvovaly místní knihovnu a seznamovaly se s pravidly knihovny a půjčování knížek. Na tento den však dostaly speciální pozvání od pohádkové krále. Po přivítání paní knihovnicí, ukázali žáci, co všechno se již za první rok ve škole naučili. Následně jsme společně přivítali krále Abecedníka I. v doprovodu paní královny, dvorních dám, šaška a rytíře. Děti musely nejprve projít zkouškou čtenářství – přečíst krátkou hádanku a pokusit se na ni odpovědět. Pan král byl se čtením dětí spokojen, a tak každého prvňáčka postupně pasoval mečem na čtenáře. Za odměnu dostaly děti knížku Křeček v letu, kterou napsala Zuzana Barilová, a čtenářský průkaz. Program v knihovně se nám všem moc líbil. Děkujeme paní knihovnici Lence Macháčkové za příjemně strávený čas v knihovně.

Mgr. Markéta Tichá