Přejít k hlavnímu obsahu

Dopravní výchova 1. třídy

V pondělí 26. června se žáci 1. tříd zúčastnili dopravní výchovy na dopravním hřišti v Nové Pace. Pod vedením Jakuba Řeháčka a paní Matoulkové jsme si nejprve prošli dopravní hřiště, zopakovali jsme si základní pravidla silničního provozu a znalost dopravních značek. Poté se děti rozdělily do čtyř skupinek. V průběhu dopoledne si všichni postupně vyzkoušeli jízdu na kole, koloběžce nebo v šlapací motokáře, otestovali se ve svých znalostech. Kdo měl chuť, tak si mohl opéct buřta. Nechyběla ani návštěva policisty, který dětem vyprávěl o své práci. Děti si mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu a pouta, také jim předvedl vybavení policejního auta, velkou pozornost způsobil policejní maják.

Děkujeme panu Řeháčkovi a paní Matoulkové za uspořádání této akce a za pěkně strávené dopoledne.

Mgr. P. Tauchmanová