Přejít k hlavnímu obsahu

Školní cyklistické závody

Dne 29. 6. 2023 se uskutečnily školní cyklistické závody. Po zkontrolování povinné bezpečnostní výbavy jsme se všichni společně vypravili do Horní Nové Vsi. Zde děti čekala první část závodu, když si vyzkoušely jízdu na pump tracku. Cestou zpět naše cyklisty čekala první časovka, která vedla lesní cestou a polňačkou. Druhá časovka, která vedla od bývalého koupaliště na Přibyslavi až nahoru k místní restauraci, dokonale prověřila silově-rychlostní schopnosti všech závodníků. Děti vyrážely na trať dle Gundersenovy metody, tedy na základě časových rozdílů dosažených v první časovce. Děti byly rozděleny do tří kategorií. V první kategorii soutěžila děvčata ze 6. – 7. tříd, na prvním místě se shodně umístily V. Bohunová, M. M. Brádlová a třetí místo obsadila K. Řezníčková. V další kategorii se utkali chlapci ze 6. – 7. tříd. Nejrychlejším cyklistou se stal T. Ulrich a druhé místo shodně obsadili A. Honců, Š. Valenta. Poslední kategorií byli chlapci z 8. tříd. Vítězem se stal K. Martinec, na druhém místě se společně umístili D. Maňák a A. Votoček. Všem děkujeme za účast, bezproblémové chování a zodpovědnou jízdu po celou dobu cyklistických závodů.

Bc. Michaela Haklová