Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze 8. tříd – Josefov, Chlum

Letošní dějepisné exkurze započaly tradičně 8. třídy návštěvou pevnosti Josefov a muzea války 1866 na Chlumu. Naši osmáci absolvovali program s názvem Ideální pevnostní město, kde se seznámili se stavbou pevnosti a životem tehdejších vojáků v pevnosti. Následovala prohlídka muzea války 1866, kde se žáci seznámili s bitvou u Hradce Králové. Spolu s tím si vyzkoušeli osahat palné zbraně 19. století. Neplánovaným závěrem exkurze se stalo bludiště v kukuřičném poli, které žáci zdárně zvládli. Viz vyjádření žáků osmých ročníků:

Mgr. Josef Soviar

„Exkurze se mi moc líbila, byla hodně poučná a zajímavá. Přidala bych určitě více času na kukuřičné bludiště.“

„Nejvíc se mi líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet nabít jak pruskou zbraň, tak rakouskou. Nakonec jsme se mohli podívat do menšího bludiště, kde jsem málem zabloudil 🙂.“

„Když přišla chvíle sfouknutí světla z našich luceren, měli jsme menší strach (to bylo cílem). Vše dobře dopadlo a všichni jsme odjížděli z Josefova nadšení.“