Přejít k hlavnímu obsahu

Sazka Olympijský víceboj

Za krásného slunečného počasí se na naší škole dne 27. 9. 2023 uskutečnil Sazka Olympijský víceboj. Tento jedinečný projekt vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka. Jeho cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.

Žáci si vyzkoušeli svoje schopnosti v celkem osmi sportovních disciplín – skok z místa/trojskok snožmo, hod basketbalovým míčem, zkrácené sedy-lehy, hluboký předklon, T-běh, postoj čápa, sprint na 60 metrů a Zátopkův běh. Děti z prvního stupně běžely vzdálenost 500 metrů a žáci na druhém stupni 1 000 metrů.

Disciplíny proběhly jak ve venkovních, tak i ve vnitřních prostorách školy. Děti měly možnost vzájemně poměřit svoji hbitost, výbušnost, vytrvalost, rychlost, sílu, rovnováhu a ohebnost.

Všem našim žákům děkujeme za výborné výkony, za sportovní nasazení a především za vzájemnou podporu a fandění.

Bc. Michaela Haklová, Mgr. Jiří Zemánek