Přejít k hlavnímu obsahu

Atletický čtyřboj

O atletice se říká, že je královnou sportů. O to větší máme radost, že se děti z naší školy dokázaly prosadit na okresním kole v atletickém čtyřboji, kterého se zúčastnilo 200 mladých sportovců. Atletický čtyřboj je soutěž pětičlenných družstev žáků. Každý sportovec musí absolvovat čtyři disciplíny, které prověří jeho rychlost, vytrvalost, sílu, šikovnost v disciplínách příslušných jeho věkové kategorii. Každá disciplína je obodována podle vícebojařských tabulek a do celkového pořadí jednotlivých družstev se počítají čtyři nejlepší mladí atleti s nejvyšším počtem získaných bodů. V běžeckých disciplínách se závodilo ve sprintu na 60 m, vytrvalost prověřil běh na 600 m / 800 m / 1000 m. Z technických disciplín si žáci vyzkoušeli skok do dálky, skok do výšky, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí.

Všem dětem děkujeme za předvedené sportovní výkony a vzornou reprezentaci naší školy.

Bc. V. Krausová, Mgr. J. Zemánek

6. – 7. třída dívky – 3. místo N. Fejfarová, S. Mikešová, K. Řezníčková, J. Samlerová
6. – 7. třída kluci – 7. místo J. Carva, M. Dvorský, M. Mikuláš, L. Štampoch, L. Vávra
8. – 9. třída dívky – 11. místo M. M. Brádlová, V. Janatová, B. Kalenská, J. Malínská, A. Staňková
8. – 9. třída kluci – 4. místo M. Líbal, K. Martinec, A. Militký, V. Nezbeda, Š. Trnka