Přejít k hlavnímu obsahu

Hasík – 2. a 3. třídy

V polovině října 2023 absolvovali žáci 2. a 3. tříd preventivní program Hasík, který je zaměřen na požární ochranu a bezpečnost dětí školního věku. Během prvního setkání se žáci seznámili s dráčkem Hasíkem a hasičem Kubou, který jim zajímavým vyprávěním a ukázkami prezentoval nejen práci hasičů, ale i různé situace, do kterých se mohou dostat. Také si prakticky vyzkoušeli, jakým způsobem reagovat a jak se v těchto situacích správně zachovat. Při druhém setkání si veškeré informace zopakovali a poté se již dozvěděli, jakým způsobem probíhá evakuace školy a jaké zvuky sirén je potřeba rozlišovat. Došlo samozřejmě také na praktické ukázky. Celý preventivní program se dětem líbil a už se těšíme na jeho poslední (třetí) část, kdy se půjdeme podívat přímo do hasičské stanice v Nové Pace.

třídní učitelky 2. a 3. tříd