Přejít k hlavnímu obsahu

Talenty pro firmy – krajské kolo

V pátek 20. října 2023 se naši žáci zúčastnili krajského kola soutěže Talenty pro firmy v Hradci Králové. Celkem soutěžilo 8 týmů, z toho dva byly z Polska. V každém týmu byli 3 žáci 5. tříd a 3 žáci ze střední školy. Jejich cílem bylo postavit ze stavebnice Merkur autíčko, které se ovládalo pomocí telefonu. Dále si také museli postavit garáž a branky během časového limitu 120 minut. Poté měli cca 30 minut natrénovat projetí tratě v co nejkratším čase, bez dotyku branek. Kluci se různě střídali, aby zjistili, kterému to jde nejlépe. Bohužel stres zapracoval a najetí do garáže se podařilo až napočtvrté, tudíž jsme ztratili hodně času. Kluci si montování velmi užili, avšak ježdění s autíčkem, které si sami postavili, byla největší zábava. A smutek, že nepostoupili, nakonec nebyl tak velký.

Nikol Kučerová