Přejít k hlavnímu obsahu

Dílna v Suchardově domě

Ve čtvrtek 9. listopadu se žáci třídy 5. A zúčastnili dílny v Suchardově domě v Nové Pace. Byla zde instalována výstava Život v kráse – Anna Suchardová Brichová. Většinu svého profesního života strávila v divadle Říše loutek, kterou založili v Praze se svým manželem sochařem Vojtou Suchardou. Zde vypravila přes 120 inscenací. Dekorace nejen sama navrhovala, ale také vyráběla. Věnovala se kostýmování loutek. Kolekce kostýmů uchovávaná v Říši loutek je zcela ojedinělá. Žáci měli možnost si její návrhy kostýmů loutek prohlédnout. Více nás zaujaly kostýmy na loutkách. V dílně, kterou připravili pro děti pracovníci muzea, si vyzkoušeli, jak návrh kostýmu pro loutku vzniká. Návštěva byla součástí výuky výtvarné výchovy.

Zapsala tř. uč. Pourová I.