Přejít k hlavnímu obsahu

Leden v 1. B

Během ledna si prvňáčci z 1. B užívali o výuce hodně zábavy. V českém jazyce při skupinové práci skládali ze slabik slova podle obrázků, hráli hru Kriskros a Dobble s písmenky. V hodinách matematiky se seznámili s novým prostředím autobus, házeli kostkou a malovali sněhuláky, tvořili příklady pomocí matematických domečků, skládali matematické loto na téma zima a pohádky. O prvouce se naučili třídit odpad, vytvářeli pokusy s vodou a poznávali vlastnosti různých materiálů. V hodinách HV, TV a VV hráli pohybové hry Člověče nezlob se a Piškvorky, učili se tancovat na známé dětské písničky, uspali medvídky k zimnímu spánku a vytvořili klauny k období Masopustu. Přivítali mezi sebou i budoucí prvňáčky ze třídy Motýlků z MŠ Husitská, za své pokroky v učení obdrželi své první vysvědčení a učili se společně se spolužáky z 1. A. Všechno zvládli s úsměvem, s chutí, užili si legraci a těší se zase na další zážitky během vyučovacích hodin.

Mgr. L. Cilerová